ENKA TARIM

Süt sağım makineleri, süt sağım sistemleri, çiftlik makineleri, çiftlik ekipmanları ve süt soğutma tanklarının üretimi, satışı ve satış sonrası desteğinde yanınızda.

1996 yılında “ENKA Tarım Hayvancılık ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi” adı altında kurulan firmamız, ilk yıllarında pulsatör (halk adındaki ismi ile beyin) üretimine ağırlık vermiştir ve bu alanda sektörde öncü konuma ulaşmıştır. Daha sonra süt sağma makinalarının diğer yedek parçalarını kendi bünyesinde üretmeye başlamıştır. Sağım makineleri ve yedek parça imalatına başarılı bir şekilde devam ederken, süt sağım sistemlerinde kullanılan yedek parçaları da üretip orta ve büyük ölçekli çiftliklerin ihtiyacı olan sağım sistemlerini kurabilir hale gelmiştir.

Enka Tarım; süt sağım makinaları, süt sağım sistemleri ve bunların yedek parçaları üretimi ve satışı konusunda yurtiçinde ve yurtdışında belli bir yere ulaşmıştır. Bu da katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarları sayesinde olmuştur.

2006 yılından itibaren birçok kez Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına katılan firmamız yurtdışından firmalar ile ticaret yapmaktadır. Milkplan, Wedholms, Eurotanks, Polanes, Pomelac, Kerbl, Heiniger, Reciprof, Waikato, Spaggiari bu firmalar arasındadır.

İzmir Gıda Çarşısında satış ofisi bulunan firmamız, üretimini İzmir Menderes İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10000 m²’de 3 fabrika binasında yapmaktadır. Demirhane atölyesi, boyahane atölyesi, depo – paketleme -sevkiyat bölümü, makine montaj bölümü, elektrik bölümü, talaşlı imalat bölümü, paslanmaz imalat bölümü ve muhasebe-finansman bölümlerimizden oluşmaktadır.

Grup firmalarımızdan olan Sütal Tarım ve MG Süt; tarım ve hayvancılık makineleri ihracatı, MG Polimer; plastik hammadde ihracatı ve ithalatı yapmaktadır. Son olarak 2017 yılında Eurotanks Tarım Üretim AŞ. adıyla kurulan firmamız üçüncü fabrika binamızda süt soğutma tankı imalatına başlamıştır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyacı olan 100 ile 2000 litre kapasiteleri arasındaki açık tip dikey süt soğutma tankları imalatı yapmaktadır.

Modelleri incele Teklifleri incele

Aktif olarak üretimini ve satışını yaptığımız ürün grupları şu şekildedir:

  • Süt sağım makineleri ve yedek parçaları
  • Süt sağım sistemleri ve yedek parçaları
  • Süt soğutma tankları
  • Süt işleme makineleri: yayık makineleri, krema makineleri, mama hazırlama ve dağıtma makineleri
  • Yem hazırlama makineleri: yem kırma, yem ezme, yem karma, ot sap kırma
  • Elektrikli çit sistemleri
  • Kırkma makineleri
  • Gıda takviyeleri
  • Çiftlik ve hayvancılık ekipmanları

sığır yetiştiriciliği, buzağı yetiştiriciliği, kümes hayvanları ekipmanları, kantarlar, çiftlik temizlik ekipmanları, veteriner ekipmanları, haşere ile mücadele ekipmanları ve çiftlik fanları

2021 yılı itibariyle sektördeki 25. yılını dolduran firmamızın kendi bünyesinde 300’den fazla plastik enjeksiyon ve şişirme kalıbı, 150’den fazla kauçuk ve silikon kalıbı bulunmaktadır. Ürünlerimiz kalibrasyonları düzenli olarak yapılan yüksek kaliteli ölçüm cihazları ile test edilip değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyen bir firma olarak ürettiğimiz ve sattığımız ürünler ile sektörde müşterilerimize uzun yıllar boyunca hizmet etmek kendimize en önemli hedef olarak belirlenmiştir.

Bizimle ilgili daha fazla görsel materyal için bizi takip edin:

Ürünlerimizi yalnızca satış ve pazarlama düşüncesi ile olmaktan ziyade, satış sonrası servise, müşteri memnuniyetine ve her daim ulaşılabilir olmaya önem vermekteyiz.

Ekonomik, kaliteli yedek parça ve garantili hizmetlerimizle farklı olmaktayız ve farklı olmaya devam etmekteyiz. 7 gün 24 saat kurulumunu yapmış olduğumuz sağım sistemlerine, üretmiş olduğumuz sağım makinelerine ve kısacası satmış olduğumuz tüm ürünlerimize destek verme kabiliyetindeyiz.

Türkçe / İngilizce

Fransızca / İngilizce

İspanyolca / İngilizce

Rusça / İngilizce

Enka Tarım; bünyesindeki genç, dinamik ve alanında uzman kadrosuyla, hizmet verdiği sektördeki tüm yenilikleri yakından takip eden yeni projelerle ARGE alanında da yatırımlara önem vererek sektörün ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında karşılayarak ekonomik çözümler üreten ve en iyi hizmeti sunan bir kurum haline gelmiştir.

ENKA’nın tanınan bir marka olması ve ürünlerinin farklı kıtalarda, 50’den fazla ülkede aktif olarak satılması ülkemiz açısından da çok önemli bir başarıdır. Dünyadaki tarım ve hayvancılığa dayalı teknolojilerin gelişimini yakından takip ederek uluslararası standartlara uygun üretim yapan firmamız, birebir müşteri memnuniyetini esas alır; daima üreticinin yanında ve hayvancılığın hizmetindedir.

Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Arnavutluk, İtalya, İsviçre, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, İrlanda, Letonya, Belarus, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Suriye, İsrail, Özbekistan, Kazakistan, Afganistan, Pakistan, Hindistan, Mısır, Tunus, Mali, Meksika, Ekvador, Bolivya, Birleşik Devletler, Kanada ve daha fazlası…

Süt endüstrisi için ihtiyacınız olan her çözüm için

İletişim içinde kalalım.

Süt sağım makineleri, çiftlik makineleri, süt sağım makineleri ve satışını gerçekleştirdiğimiz çiftlik malzemeleriyle ilgili teklif almak için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Enka Tarım Ltd Şti
İTOB Organize Sanayi Bölgesi 10017. Sokak No: 3 – 5
35470 Tekeli – Menderes – İzmir – TÜRKİYE

Tel: +90 232 799 00 50 Fax: +90 232 799 00 51
E-mail: info@enkatarim.com