Hayvanları daha kolay hareket ettirmenin yolu: Muşet

Kabul etmek gerekir ki, damdaki hayvanları hareket etmeye ikna etmek bazen zor olabilir. Hayvanların sahiplerinin inekleri ve danaları hızlı, çabuk, güvenli ve etkili bir şekilde idare etmesi günlük işleri devam ettirmek için çok önemlidir. Damı temizlemek yada hayvanları içeri / dışarı çıkarmak için hareketlerin hızlı olması ve çabucak gerçekleşmesi beklenir. Paslanmaz çelikten üretilmiş olan tüm muşetlerimiz, dayanıklı, kolay takılıp çıkarılan ve kolay temizlenen iyi yardımcılardır.

Enke muşetleri çiftlikte kullanmanın pek çok faydası vardır. Paslanmaz malzemeden üretildikleri için öncelikli olarak dayanıklıdırlar. Bu malzeme günlük kullanımda muşetin aşınmasına ve yıpranmasını geciktirir. Bu, muşetin düzenli kullanımda bile uzun yıllar dayanacağı anlamına gelir. Hayvanın burnundan akan sıvı nedeniyle paslanmazdan üretilen bu malzeme dolayısıyla kırılmaya ve çatlamaya karşı oldukça dayanıklıdır.

Büyükbaş hayvanları hızlı ve güvenli şekilde hareket ettirmek için en güvenilir araçlardan birisi olan Enka muşet grubundaki ürünleri temizlemesi oldukça kolaydır. Bol ve temiz akan suya bir süre tutulduktan sonra, üzerindeki tüm kalıntı ve kirleri temizleyebilirsiniz.

Muşet, bir hayvan yetiştiricinin alet çantasında bulunması beklenen en gerekli araçlardan biridir. Kolay şekilde buruna takılan bu ürünler, hayvanın etinden geçmeyip yalnızca burun duvarına tutunduğu için, büyükbaş hayvana herhangi bir zararı yoktur, bu ürünü takarken kan akmaz yada doku hasarı meydana gelmez.

Enka Tarım, pek çok farklı çeşitte muşet sunar. Bunların içinde en çok ilgi görenler yaylı, kızaklı, kancalı ve kancalı – ipli olan modellerdir.

Similar Posts