Büyükbaş hayvanların ayakları için benzersiz ürünler: SHOOF ayakkabılar, Vetlastic bandajlar ve ayak sargıları

Büyükbaş hayvan ayakkabıları

Büyükbaş hayvan ayakkabıları, hayvanların ayaklarını dış etkilerden korumak, bakımdan sonra ayakların iyileşme sürecinde yaralanmalarını engellemek ve konforlunu arttırmak için özel olarak geliştirilmiş ürünlerdir.

Poliüretandan üretilmiş olan bu ayakkabılar oldukça hafif ve dayanıklıdır, yumuşak ve esnektirler. Bu özellikleri sayesinde ineklerin ayaklarıyla iyi bir şekilde uyum sağlarlar ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı dayanımı yüksek bir koruma sağlarlar. Bu nedenle ayak sağlığının korunmasında kullanılabilecek en önemli araçlardan biridir.

Bu ürünlerin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Çiftliklerdeki inekler, sert zeminde yürümek, bazen de zemindeki taş ve cam parçaları gibi keskin ve zarar verici nesnelere temas ederler. Poliüretan malzemeden üretilmiş bu ayakkabılar zeminden kaynaklanan bu tür yaralanmaları azaltmak için iyi bir araçtır.
  • Yumuşak ve esnek malzemeden üretildikleri için ineklerin sert zemindeki yürüyüş konforlarını attırırlar.
  • Ayaklarından rahatsızlık hisseden ineğin yemlenmek için yemliğe yürüme isteği azalabilir, böylece süt verimi de düşer. İnek rahat bir şekilde yürüdüğünde dolaylı olarak, düşmüş olan süt verimi de yükselebilir.
  • Bakım sonrasında sargı ile sarılan ayakların iyileşme sürecinde, dışarıdan gelebilecek etkileri en aza indirirler.

Bu ürünler genellikle büyükbaş çiftliklerinde kullanılır ve ineklerin ön ayaklarına giydirilir. Ancak, ineklerin arka ayaklarına giydirildiği de olur. Ayakkabılar, ineklerin ayaklarına özel olarak tasarlanmış bir kalıp kullanılarak takılır. Ayakkabılar, ineklerin ayaklarına sıkıca oturacak şekilde olmalıdır.

SHOOF markalı bu ayakkabıların kutusunun içinde bir adet ayakkabı, bir adet bandaj ve bir miktar da bakır sülfat çıkar.

Ayak konforunu arttırmak ve ayaklarda meydana gelen yaralanmaları engellemek için ideal ürünler olan poliüretan ayakkabı çeşitlerini incelemek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

7.5 ve 10 cm Vetlastic tırnak sargısı

Bu ürünler, ineklerin ayaklarının yaralanmalarının ardından yada bakımdan sonra sarılması için kullanılır. Bu malzemelerle sarıldıktan sonra ayakları yeni yaralanmalardan, tahrişten ve enfeksiyonlardan korunmuş olur.

Vetlastic ürünleri oldukça esnek, nefes alabilen ve cilde dost bir malzemeden üretilmiştir. İneğin ayağını rahatça ve kolay bir şekilde sararak korur, hava geçirgen dokusu sayesinde yaranın havasız kalmasını önleyerek iyileşme sürecinin olması gerektiği devam etmesine yardımcı olur.

Bu bandajlar iki farklı boyutta ve farklı renklerde sipariş edilebilir. Bu, ihtiyaca ve ineğin ayağına uygun şekilde seçilmelidir.

Ürünü nasıl kullanırsınız:

  1. İneklerin ayakları suyla yıkanarak temizlenir ve kurutulur.
  2. Bandaj ineğin ayağına sıkı bir şekilde sarılır ve bağlanır.
  3. Gerektiği durumda bir ayakkabı ile desteklenir.
  4. Bandajlar düzenli olarak kontrol edilir ve gerektiğinde değiştirilmelidir.

Silbertape ve Kromberg ayak sargıları

İneklerin ayaklarının korunması ve iyileştirilmesinde kullanılan iki önemli malzeme Silbertape ve Kromberg ayak sargılarıdır. Bu sargılar, ineklerin ayaklarına sarılan bandajların sıkı bir şekilde sabitlenmesinde kullanılır.

Bu bandajlar iki katmanlı bir yapıya sahiptir. Dış katman dış etkilere karşı dayanıklı ve su geçirmez bir malzemeden yapılmıştır. İç katman ise yumuşak bir dokuya sahiptir ve nefes alabilir. Bu sayede bandaj dış etkilere karşı koruma sağlarken iç taraftan hava almasını sağlar.

Bu malzemeleri Vetlastic grubundan ayıran en önemli fark, Kromberg ve Silbertape ayak sargılarının Vetlastic’ten daha kalın ve dayanıklı olmasıdır. Silbertape bandajları genellikle ciddi yaralanmalarda ve enfeksiyonun riskinin yüksek olduğu durumlara daha uygundur.

Similar Posts