Süt sağımı temizlik fırçaları ile titiz iş

[:tr]Farklı amaçlarla üretilmiş farklı ebatlardaki fırçalarla memeliklerden yıkama sistemine kadar pek çok farklı alanda faydalanılıyor.

İYİ BİR FIRÇANIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kolay temizlenir.

Kullanıldığı alana bağlı olarak, kullanıldıktan sonra üzerindeki kirlerden kolay ve hızlı bir şekilde arındırılabilmelidir. Bunun için de üretildiği malzemenin sağlam ve fırçanın sürtme, alkali yada asit bazlı temizleyicilere karşı dayanıklı bir formda olması beklenir. Fırça kıllarının arası azami derecede açık ve kılların kolay kırılmayacak bir şekilde konumlandırılmış olması gerekir.

Dayanıklı olmalıdır.

Özellikle fırça üzerindeki organik atıkları temizlemek için asit bazlı dezenfektanlarla birlikte kullanıldığında fırçanın kılları ve sap malzemesinin erimemesi öncelikli olmalıdır. Kısa süreli de olsa aşırı sıcakta yada soğukta kaldığında yapısal bütünlüğünün bozulmaması uzun süreli kullanım için son derece önemlidir.

Pratik olmalıdır.

Süt tankını temizlemek için yada memeliklerin içinde kalan tortuları uzaklaştırmak için olsun; doğru iş doğru fırçanın seçilmesi ve bu fırçaların pratik olması beklenir. Yapılacak olan işin niteliğine göre özel olarak tasarlanmış doğru fırçaları seçmek işin daha kolay, hızlı ve kısa sürede bitmesini sağlamakla birlikte iş görenin de iş gücünü daha verimli kullanmasını sağlar.

Gıda güvenliğinin sağlanması konusunda hassas olan süt çiftliklerindeki fırçalar düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerektiğinde yenisi ile değiştirilmelidir. Üzerlerinde biriken kirler ve bakteriler fırçaların işlevselliğini bir süre sonra azaltarak faydadan çok zarar getirmeye başlar. Bu da göreceli olarak tehlike demektir.

Peki siz, çiftliğinizdeki fırçaları en son ne zaman kontrol ettiniz?

İŞİM İÇİN DOĞRU FIRÇAYI NEREDEN ALABİLİRİM?

Süt üretimi çiftliklerinin tüm ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmet çözümleri üreten ENKA Tarım, çiftliğinizin pek çok alanında ihtiyaç duyabileceğiniz farklı fırça çeşitlerini de sunar. Uzun şişe fırçalarından memelik temizlik fırçalarına, süt tankı fırçasından gıda güvenliği sertifikası HACCP uyumlu fırçalara kadar pek çok çeşitteki ürüne enkatarim.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

“Doğru işe doğru ürün” felsefesi ile hareket eden ekibimiz, ihtiyacınıza yönelik doğru ürünü bulmanızda ve gerektiğinde ürünü kapınızda teslim alabilmeniz için gerekli tüm işlemleri hızlı ve prataki bir şekilde yapacaktır.[:ru]Различные размеры щеток, изготовленных для различных целей, используются во многих различных областях от сосковой резины до моющих танков.

КАКИЕ СВОЙСТВА ХОРОШЕЙ ЩЕТКИ?

Легко чистить. В зависимости от области, которуй она используется, ее следует легко и быстро очищать после использования. Для этой цели материал должен быть прочный, и ожидается, что щетка будет устойчивой к трению, щелочным или кислотным чистящим средствам. Щетинки должны быть блестяще и должны быть расположены так, чтобы  не были легко сломаны.

Должна быть долговечной.

Особенно при использовании в сочетании с кислотными дезинфицирующими средствами для удаления органических отходов на щетке щетина и материал ручки не должны плавиться. Это чрезвычайно важно для долгосрочного использования, если структурная целостность не ухудшается, когда она остается в жарких или холодных условиях.

Должна быть практичной.

Очищать молочный танк или удалять остатки из сосковой резины; правильная работа –  правильно выбраная щетка, и как ожидается чтобы эта щетка юила практичной . Выбор правильных щеток, специально разработанных в соответствии с характером работы, позволит выполнить работу легче, быстрее и в короткие сроки, а рабочий сможет более эффективно использовать рабочую силу.

Щетки на молочных фермах, должны быть безопасности для пищевых  продуктов, следует регулярно проверять и заменять на новые, если необходимо. Грязь и бактерии, накопленные на них, уменьшают функциональность щетки через некоторое время и приносят больше вреда, чем пользы. Это означает  большую опасность.

Когда вы в последний раз проверяли щетки на своей ферме?

ГДЕ МОЖНО КУПИТЬ  ПРАВИЛЬНУЮ ЩЕТКУ ДЛЯ МОЕЙ ФЕРМЫ?

ENKA Tarım выпускает продукты и сервисные решения, ориентированные на потребности молочных ферм, а также предлагает различные типы щеток, которые могут понадобиться во многих областях вашей фермы. От длинных щетки для длинных бутилок до щеток для сосковой резины , от молочных танков  до щеток которые получили сертификат безопасности пищевых продуктов, совместимых с HACCP, вы можете получить широкий ассортимент продуктов от enkatarim.com.tr.

Наша команда, поможет вам сделать правильный выбор у продукции и  сделает все необходимые процедуры чтобы продукт был доставлен к вашем дверям в нужное для вас время.[:]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir