Kırkma nedir ve neden kırkım yaparız?

[:tr]NEDEN KIRKIM YAPARIZ?

Özellikle süt çiftliklerinde sağmal hayvanı olarak kullanılan hayvanların kürklerinin düzenli olarak kırkılmasının başlıca sebebi hayvanların kontrollü koşullarda daha rahat ve sağlıklı yaşamalarını sağlamaktır. Vücudun tümünü kaplayan ve kıl kökenli olan bu madde kışın hayvanı sıcak tutarken yazın vücudun sıcaklığının ayarlanmasında bazı sorunlar çıkarabilir. Kırkılmamış hayvanların postlarına çiftlik ortamından yapışan çeşitli maddelerin ve özellikle dışkı ve terin kokusu da kırkımın yapılmasının bir başka gereğidir. Bununla birlikte elde edilen yeni malzeme, çiftlik için bir ek gelir kapısı yaratır.

NASIL KIRKIM YAPARIZ?

Kırkım için özel olarak geliştirilmiş ve ENKA Tarım web sitesinden de temin edebileceğiniz özel kırkım aparatları size büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarınızı kırkarken büyük fayda sağlar. Koyun ve keçilerin kırkımı, hayvanın derisine zarar vermeden, mümkün olduğunca kısa şekilde ve hızlı bir şekilde yapılır. Kırkım makinesi ile kıl köklerinden başlayan kırkım işlemi dikkatli bir şekilde hayvanın vücudunun üzerinde hiç bir şekilde tüy kalmayacak şeklide tamamlanır. Eğer kırkım işlemi kırkımı yapılacak olan hayvan için en uygun zamanda yapılmazsa hayvanın yem tüketimi azalır ve yemden faydalanma oranı azalarak verimi düşer.

NEYLE KIRKIM YAPARIZ?

Kırkım yüksek iş gücü gerektiren bir iştir. Bu yüzden profesyonel üreticiler tarafından geliştirilmiş kırkım makineleri kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Klasik olarak kırkım makasıyla yapılabildiği gibi elektrikli yada batarya ile çalışan kırkım makineleri ile de yapılabilir. Kuvvetli, dayanıklı ve kolay servis sunulabilen motorlarla birlikte gelen kırkım makinelerini Enkatarim.com.tr adresinden temin edebilirsiniz. İzmir’in yerel ve güçlü tarım ekipmanları tedarikçisi olan Enka Tarım’ın müşterilerine sunduğu kırkım makinaları markaları arasında İsviçre’li üretici Heiniger ve Alman üretici Kerbl vardır ve markaların ürünlerinden geniş bir yelpaze Türkiye’deki tüm tarım sektörüne sunulmaktadır.

NEDEN enkatarim.com.tr?

İzmir’in yerli ve güçlü markası olan Enka Tarım tarafından işletilen e-ticaret sitesi, Türkiye’nin her tarafındaki müşterilerine hızlı, güvenli, ekonomik ve en önemlisi güvenilir ürünlerden oluşan ürün gamı ile stoklu olarak hizmet vermektedir.

Aynı zamanda satışa sunduğumuz makinelerin yedek parçaları depolarımızda stokludur ve tamirini kendi bünyemizde yapıyoruz. Herhangibir arızada servis arama derdiniz olmuyor bizden aldığınız ürünün tamir ve bakımını da biz yapıyoruz.

Kırkım makinelerine göz atın.

[:ru]ДЛЯ ЧЕГО МЫ РЕГУЛЯРНО СРЕЗАЕМ МЕХ У ЖИВОТНЫХ  ?

Основная причина регулярное срезания меха животные, используемая в качестве молочных животных на фермах, является обеспечение того, чтобы животные было более комфортабельный и здоровый в контролируемых условиях. Шерсть, которая покрывает все тело и имеет происхождение щетина, зимой помогант животное сорается но летом может вызвать некоторые проблемы в регулировании температуры тела. Еще одна необходимость в срезании меха, ето прилипание к меху разних веществ из среды фермы, которые способствуют утворению запаха кала и пота у животного. Новая технология позволяет открыть новую двер для ферми.

КАК ПРОИСХОДИТ СТРИЖКА У ЖИВОТНЫХ ?

Специально улучшен для стрижки и розработан для сайта Enka tarim стригальный аппарат для КРС и МРС даст вам большую пользу при стрижке ваших животных. Стрижка у коз и овец происходит бистро и безопасно без повреждения кожи у животного. С помощю стригальной машинки шерсть у животного начиная от корней и до конца полной стрижки без повреждений на теле у животного. Эсли стрижка не происходит в самое лучшее время для стрижки животного , это может уменшить потрибления корма у животного а с етим и уменшаеться ефективность и продуктивность животного.

ЧЕМ СТРИГАЕТЬСЯ МЕХ У ЖИВОТНИХ ?

Стрижка это работа, требующая высокой рабочей силы. По этой причине пользователям предлагаются машины для стрижки, разработанные профессиональными производителями. Стрижку можна осоществлять с помощью ножниц, а также с электрическими или аккумуляторными машинками. Сильные, прочные и простые в обслуживании машинки, которые могут поставляться с ножницами, можно получить на сайте Enkatarim.com.tr. Поставщик Измира местный и сильный в сельскохозяйственном оборудовании , марки стригательных машинок, предлагаемых клиентами Enka сельских хозяйством являются производителями Heiniger Швейцария и немецких производители KERBL и широкий ассортимент продукции марки представлены на весь сельскохозяйственный сектор в Турции.

ПОЧЕМУ enkatarim.com.tr ?

Внутренний и сильный бренд Измира, Enka Tarım произведен сайт электронной продаже , скорость клиенты Турции вдоль каждой стороны, безопасный, служит заполненным с ассортиментом продукции, состоящим из недорогих и что самого главного, надежных продуктов.

В то же время запасные части машин, которые мы предлагаем для продажи, хранятся на наших складах, и мы ремонтируем их на наших собственных объектах. У нас нет проблем в обслуживании любой неисправности продукта, который вы получаете от нас, для ремонта и обслуживания.

На стригальные машинки можете посмотреть здесь :

[:]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir